Zalety korzystania z płyt tarasowych w projektach ogrodowych

Zalety korzystania z płyt tarasowych w projektach ogrodowych

Taras to przestrzeń, która stała się w dzisiejszych projektach domów eleganckim przedłużeniem salonu. Tak więc zdecydowanie wymaga on wykończenia najwyższej jakości, jeśli chodzi o jego nawierzchnię. Najwyższa jakość musi przejawiać się i w wytrzymałości materiału jak i w jego estetyce. Odpowiednim wyborem będzie więc wykonanie nawierzchni tarasu z płyt tarasowych – te dostępne są w wielu wariantach wzorniczych, co pozwala na wykonanie ciekawych, oryginalnych aranżacji.

O czym pamiętać wykańczając taras i inne ogrodowe nawierzchnie?

Jeśli odpowiednio wykończysz swój taras, będzie to przestrzeń, z której będziesz mógł korzystać przez cały rok. Wiosenne i letnie śniadania, wakacyjne grillowanie, jesienne picie grzanego wina – to wszystko można robić właśnie na tarasie i z utęsknieniem czekamy na takie właśnie chwile. Projektując taras warto jednak pamiętać o kilku kwestiach, by zrobić to fachowo oraz by przestrzeń ta służyła nam przez wiele lat.

Wykonanie tarasu warto zlecić fachowcowi, który wie jak zrobić to funkcjonalnie, by taras dobrze sprawdzał się w codziennym użytkowaniu. Taras musi mieć przede wszystkim odpowiedni spadek skierowany w stronę ogrodu, który umożliwi odprowadzenie z niego wody opadowej. Wykańczając tę przestrzeń musisz również pamiętać, by wykonać to z odpowiednich materiałów dedykowanych użyciu na zewnątrz. Muszą to być materiały odporne na działanie wszelkich czynników atmosferycznych, w tym na działanie niskich i wysokich temperatur i wilgoci.

Warto zadecydować, czy taras będzie zadaszony czy też nie. Ważna kwestia to także poczucie prywatności, zwłaszcza jeśli taras przynależy do zabudowy bliźniaczej czy szeregowej. Warto przemyśleć czym go osłonisz lub nawet zabudujesz. Jedną z najistotniejszych kwestii dotyczących tarasu jest oczywiście jego nawierzchnia. Wybór materiałów w tym temacie jest szeroki – taras możesz wykończyć kostką brukową, deskami kompozytowymi, płytami betonowymi, gresem, etc. Takie kwestie warto przemyśleć wcześniej zanim przystąpisz do budowy tarasu. Jako ostatnia rzecz zostanie Ci jeszcze wybór mebli – to akurat już kwestia najprzyjemniejsza i bardzo indywidualna.

Płyty tarasowe w ogrodzie – dlaczego warto?

Jednym z najchętniej wybieranych obecnie materiałów wykończeniowych na tarasy i inne ogrodowe nawierzchnie są płyty tarasowe. Ten wybór nie dziwi, ponieważ trudno o materiał, który tak dobrze łączy w sobie estetykę oraz wysoką funkcjonalność codziennego użytkowania. Zależnie od tego, jaki typ nawierzchni chcemy z nich wykonać, można dobrać płyty różniące się od siebie takimi parametrami jak np. grubość czy stopień antypoślizgowości. Płyty tarasowe dedykowane są nie tylko tarasom, ale mogą być ułożone na wszelkich podestach ogrodowych, wokół basenów, w formie ogrodowych alejek jako wykończenie patio, etc.

Zalety płyt tarasowych

Estetyczne i wytrzymałe wykończenie przestrzeni wokół domu to wizytówka każdej posesji. Nie może być mowy o bylejakości, tak w ujęciu praktycznym jak i wizualnym. Dlatego też wiele osób decyduje się na wykorzystanie w swoich ogrodach płyt tarasowych, cechujących się nienaganną estetyką i wysokimi walorami użytkowymi.

Szeroki wybór wzornictwa, ciekawa kolorystyka i nowoczesny minimalizm to cechy zewnętrzne, które można przypisać płytom tarasowym. Sprawiają one, iż materiał ten pozwala tworzyć wiele niepowtarzalnych aranżacji wokół domu, zarówno klasycznych jak i modernistycznych.

Poza estetyką, produkt ten cechują idealne parametry dostosowane do zmiennych, zewnętrznych warunków atmosferycznych. Płyty tarasowe są odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, nie są podatne na działanie promieniowania słonecznego ani na działanie wilgoci. Poza tym cechuje je wysoka antypoślizgowość, co jest istotne w przypadku dbałości o bezpieczeństwo najmłodszych domowników. Decydując się na dane płyty na taras, warto wybrać najlepsze patrząc także na takie parametry jak: nasiąkliwość na poziomie minimum 3% oraz mrozoodporność i ścieralność. Jeśli zastanawiasz się, jakie płyty będą odpowiednie do Twojego ogrodu, zapytaj o radę specjalistę – w KOST-BET® zawsze służymy naszą wiedzą i chętnie dzielimy się nią z zainteresowanymi klientami.