Producent kostki brukowej Śląsk

Producent kostki brukowej Śląsk

Kostka brukowa od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem jako jeden z najbardziej eleganckich sposobów na nawierzchnię wokół domu. Wykonana jest z betonu, jest trwała i bardzo wytrzymała, a więc idealnie nadaje się na wszelkie podjazdy, do wyłożenia nią terenu wokół domu i przy jego wejściu, a także do wykonania z niej ścieżek ogrodowych, schodków, itp. Jest to więc produkt dość wszechstronny w użyciu, który, gdy jest dobrze ułożony i ma wysoką jakość, będzie służył przez całe dekady. Szukasz producenta kostki brukowej ze Śląska? Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Kompendium wiedzy o kostce brukowej

Osoby, które rozważają układanie kostki brukowej na swojej posesji lub na terenie firmy, powinny przyswoić sobie podstawowe informacje na temat tego produktu, by lepiej go poznać.

Kostka brukowa jest rodzajem nawierzchni, który produkowany jest z betonu wraz z domieszkami. Domieszkami tymi, które łączy się razem z betonem są dodatki mineralne, chemiczne, pigmenty oraz kruszywa. Sam beton bowiem nie wystarczy, by kostka była odpowiednio szczelna oraz oczywiście trwała. Zależnie od tego jaka kostka dekoracyjna i jej kolor nam się podoba to takie pigmenty zostaną do niej dodane na etapie produkcyjnym.

Produkcja kostki brukowej jest dziś niezwykle zaawansowaną gałęzią wytwórstwa, dlatego też mamy dziś możliwość wyboru spośród wielu różnych wariantów kostki. Nie chodzi jedynie o kolorystykę, lecz tyczy się to także faktur kostek brukowych czy ich kształtów. Najlepsi brukarze potrafią także fantazyjnie tę kostkę układać, a efektem tego są imponujące nawierzchnie, które jeszcze bardziej uszlachetniają i zdobią bryłę domu oraz ogród.

Ale nie samym wyglądem kostki trzeba się kierować w momencie jej wyboru. Kluczowym jest dobór kostki pod kątem jej przeznaczenia i obciążeń jakie będzie ona na siebie przyjmować. Jeśli mamy zamiar układać kostkę na ścieżkach ogrodowych lub przy wejściu do domu, a więc będzie się na niej odbywał jedynie ruch pieszy, wystarczy, że wybierzemy materiał o grubości nie przekraczającej 6 cm. Jeśli jednak zamierzamy układać kostkę brukową na podjazdach, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie produkt o grubości minimum 8 cm.

Nie wystarczy kostki ułożyć, ale trzeba o nią także dbać, by wyglądała przez lata jak nowa. Kostkę należy dość regularnie zamiatać, by nie było na niej żadnych zabrudzeń. Warto także systematycznie usuwać wszelkie plamy czy chwasty wyrastające ze szczelin. Jeśli w fugach kostki wypłukał się piasek, trzeba go uzupełnić, ponieważ wpływa to na stabilność nawierzchni. Trzeba uważać z niektórymi płynami do czyszczenia kostki, czasem mogą ją odbarwić. Dlatego do takich środków warto mieć dystans. Zimą regularnie kostkę odśnieżamy, ponieważ zalegający na niej lód i śnieg nie mają na nią pozytywnego działania. Kostka wymaga też impregnacji, zwłaszcza tam, gdzie łatwo o jej zabrudzenie. Można ją więc śmiało zaimpregnować np. na tarasie, na którym łatwo o plamy z tłuszczu, np. z grilla.

KOST-BET® – śląski lider kostki brukowej

Nasza oferta to kilkadziesiąt różnych, ciekawych rodzajów kostki brukowej – takiej bardziej tradycyjnej jak i dekoracyjnej. Przykładami najbardziej nietuzinkowej kostki, jaką KOST-BET® posiadamy w swojej ofercie jest chociażby Aprilla falista czy Gardena.. To rodzaje kostki, które idealnie podkreślą wszelkie niebanalne projekty architektoniczne. Z kolei, jeśli szukacie czegoś bardziej klasycznego i stonowanego, oferujemy chociażby kostki Rio, Dakota czy Nevada, które są synonimem uniwersalnej elegancji.

Oczekiwania względem produktów wciąż się zmieniają, dlatego KOST-BET® dba o to, by regularnie zaskakiwać swoimi nowościami. Jedno jednak jest niezmienne, a są to jakość, trwałość, wygoda użytkowania oraz piękno naszych produktów.