Nowoczesny taras z kostki

Nowoczesny taras z kostki

Nowoczesny taras z kostki

Taras to zdecydowanie najbardziej lubiana przestrzeń na zewnątrz domu. Dziś, dzięki technologiom i rozwiązaniom takim jak np. zabudowa, możemy cieszyć się tą przestrzenią przez okrągły rok, nie tylko wiosną czy latem. Obecnie, gdy nie ma jeszcze mrozów, warto zabrać się za budowę tarasu. Ważnym jest z czego i jak wykonana będzie jego nawierzchnia. Jednym z rozwiązań są nowoczesne tarasy z kostki. Jakie są zalety takiej nawierzchni i co obecnie jest modne?

Kostka brukowa – ulubiony rodzaj nawierzchni wokół domu

Kostka brukowa pozostaje bez wątpienia najczęściej wybieranym materiałem na wszelkie nawierzchnie wokół domów jak i na chodniki, deptaki, nawierzchnie w przestrzeni publicznej. Jest tak samo popularna jak płyty betonowe i zdecydowanie oba te materiały cechuje wiele dobrych właściwości.

Kostka brukowa jako nawierzchnia na taras cechuje się przede wszystkim solidnością, a więc mamy gwarancję, że jej wybór jest inwestycją na lata. Nawierzchnia z kostki pozwala również wykonać bardzo estetyczną aranżację, która może być zachowana w duchu bardziej klasycznym lub zupełnie nowoczesnym.

Kostka sprawdzi się na tarasie szczególnie wtedy, gdy posiadamy taras otwarty, a więc narażony na działanie różnych warunków atmosferycznych. Kostce nie zagraża ani mocne słońce, ani deszcz czy mróz. To w tym przypadku lepszy wybór niż np. drewno – to ułóżmy wtedy, gdy mamy w planach taras zadaszony lub zabudowany. Kostka brukowa oraz nawierzchnie z niej wykonane są odporne na wszelkie, nawet skrajne temperatury, działanie promieniowania UV jak i na uszkodzenia mechaniczne. Jest idealnym materiałem, jeśli uwielbiamy rodzinne i przyjacielskie spotkania, a nawierzchnia tarasu jest mocno eksploatowana. Nawierzchnia z kostki jest również chropowata, a co za tym idzie antypoślizgowa – stanowi więc dobry wybór, jeśli na tarasie chętnie bawią się dzieci.

Małe i duże formaty

Możemy dziś przebierać niemal w nieskończoność wśród wielu ciekawych wzorów kostki. Dostępna jest ona w wersji wielkoformatowej jak i w standardowych, niewielkich bloczkach. Taka rozmaitość pozwala na tworzenie ciekawych aranżacji, dzięki którym taras lub podjazd czy ogrodowe alejki będą wyglądały bardzo indywidualnie. To, co obecnie jest najbardziej modne to faktury. Chcąc więc iść za trendami, odrzuć zbyt dużą ilość zestawionych ze sobą wzorów lub barw, a raczej postaw na ciekawe faktury w monochromatycznym (jednokolorowym) wydaniu.

Urozmaiceniem może być także sposób układania kostki. Można to robić na wiele różnych sposobów – na prosto, ukośnie, w stylu łukowym czy jodełkowym. Ciekawe ułożenie nawierzchni wprowadza dynamikę, a to także może ciekawie korespondować z projektem pozostałej przestrzeni ogrodowej.

Szarości

Szarość w niemal niezliczonej ilości odcieni nadal pozostaje najmodniejsza w temacie nawierzchni. Nie ma drugiego tak neutralnego i uniwersalnego koloru, który pięknie prezentuje się zwłaszcza z nowoczesnymi projektami domów i ogrodów. Szary kolor dobra baza kolorystyczna dla roślin – tych zielonych jak i kwitnących. Dodatkowo koi i uspokaja. Poza bielą i czernią, to właśnie szarość i wszelkie jej odcienie uważana jest za najbardziej elegancką z barw. Ciekawe faktury i wzory w połączeniu z tak neutralnym kolorem prezentują się niebanalnie, pozwalając stworzyć ciekawe nawierzchnie, zgodne z gustem i wymaganiami inwestorów.

Kostka brukowa jako materiał na nawierzchnie (w tym na tarasy) wciąż święci triumfy i jest wybierana najczęściej. W KOST-BET® mamy sporą ilość wszelkich wzorów i odcieni, dzięki czemu możesz stworzyć przestrzeń tarasową zgodną z własnym poczuciem estetyki i zgodnie ze stylistyką bryły domu oraz ogrodu. Pięknie zaprojektowany i stworzony taras to zaproszenie do obcowania z naturą i do odpoczynku. Chętnie wesprzemy Cię w tworzeniu Twojego ulubionego miejsca w ogrodzie!