Nowoczesne ogrodzenia minimalistyczne – wyznaczamy aktualne trendy

Nowoczesne ogrodzenia minimalistyczne – wyznaczamy aktualne trendy

W wielu dziedzinach życia skręcamy coraz śmielej ku minimalizmowi i jest to bardzo dobry trend. Wieloma rzeczami się zwyczajnie przesyciliśmy, wiele form nas przytłacza, dlatego coraz śmielej szukamy form jak najprostszych, często geometrycznych, skromnych i w stonowanych barwach, co nie znaczy, że nieeleganckich. Wręcz przeciwnie, minimalistyczne ogrodzenia przybierają takie formy, które urzekają i są prawdziwą ozdobą oraz wizytówką danego domu. Co jest obecnie modne i co ma Państwu do zaoferowania nasza firma?

Ogrodzenie minimalistyczne – nowoczesne i stylowe otoczenie domu

Zgodzicie się na pewno ze stwierdzeniem, iż nowoczesne ogrodzenie jest swoistą wizytówką całego domu, mówi sporo o charakterze i stylu domowników. Nasza firma od lat specjalizuje się nie tylko w nawierzchniach, ale i właśnie w ogrodzeniach, a naszym „konikiem” są nowatorskie oraz bardzo nowoczesne projekty.

Oczywiście trendy i moda to jedno, ale projektując swoje ogrodzenie wokół domu nie można zapomnieć o jego solidności, wytrzymałości i stronie praktycznej. Warto więc zwrócić uwagę na materiały jakie są wykorzystywane w danym ogrodzeniu, sposób ich łączenia, stosowane technologie, etc. Nowoczesne ogrodzenia to takie, do produkcji których wykorzystuje się beton, aluminium, kamienie, a nawet szkło – warto zastanowić się dokładnie, co sprawdzi się na naszej posesji, wokół naszego domu.

Budując nowe domy wybieramy obecnie proste i bardzo geometryczne formy, ale i starsze domostwa remontujemy z zewnątrz także w ten sposób. W rezultacie tego nawet domy z lat 50. i 60. zyskują dziś nowy charakter i naśladują nowoczesne budownictwo. Domy takie źle wyglądać będą z finezyjnie kutym ogrodzeniem – nowoczesne ogrodzenia cechować ma linia prosta, geometria oraz kolorystyka, wśród której dominują szarości i antracyt. Najczęściej wybór pada na bardziej praktyczne, minimalistyczne w wyrazie ogrodzenia wszystko zależy od dobrego projektanta i doświadczonego producenta ogrodzeń.

Nowoczesne ogrodzenia – jakie teraz są modne?

Słysząc hasło „nowoczesne ogrodzenia” każdy ma przed oczami różne przykłady takich ogrodzeń. By jednak sobie trochę wiedzę usystematyzować, warto podkreślić, że nowoczesne minimalistyczne ogrodzenia to takie, które:

– w większości przypadków jest geometryczne, pełne prostych linii, choć ogrodzenie nowoczesne może czasem posiadać bardziej nietypowe „wstawki”,

– wykonane jest z łączonych materiałów, wśród których dominuje beton architektoniczny, kamień, szkło, aluminium, czasem drewno,

– cechuje się systemem elementów poziomych, które są ze sobą połączone tworząc spójną całość- furtka, brama, słupki i przęsła to jakoby puzzle w układance, a całość składa się na systemowy i ciekawy design,

– nie jest zdobione, brak tu fikuśnych motywów i zbytecznych ozdobników- elegancja ma tkwić w prostocie i dobrym materiale.

Ogrodzenia minimalistyczne z oferty Kost- Bet

Za nami już setki różnych realizacji tworzonych dla naszych klientów, których wymogiem było zbudowanie bardzo nowoczesnego i minimalistycznego w wyrazie ogrodzenia posesji. Ciekawe zlecenia zawsze prowadzą do nowatorskich pomysłów i rozwijają twórczo, dlatego też nasza firma jest jednym z liderów, jeśli chodzi o trendy w minimalistycznych ogrodzeniach.

Przykładowym ogrodzeniem stworzonym z miłości do prostoty jest chociażby nasz hitowy produkt – grodzenie gładkie LONG i MEDIUM, które świetnie się sprawdza zarówno jako ogrodzenie wokół domów, ale i biurowców, klinik czy innych firm. To ogrodzenie, które zawiera wszystko to, czym cechują się nowoczesne i minimalistyczne systemy ogrodzeniowe: proste kształty, połączenie betonu z lekkim, ale wytrzymałym aluminium, ciekawe zestawienia kolorystyczne np. szarość z ciemnym grafitem, a także możliwość zestawienia tego ogrodzenia wraz z równie minimalistycznymi nawierzchniami z naszej oferty.

Staramy się wciąż ubogacać nasze portfolio, które na dzień dzisiejszy bogate jest w bardziej lub mniej standardowe rozwiązania. Jednym z ciekawszych jest chociażby ogrodzenie gładkie SLIM, składające się bardzo eleganckiej powierzchni o nieoczywistej strukturze – dostępnej aż w 14 różnych odcieniach.

Minimalistyczne ogrodzenia to ogrodzenia i stylowe, i praktyczne, a także idealnie eksponujące roślinność, wysokie trawy, iglaki, szczepione na pniu krzewy i niewielkie drzewka.