Nowoczesna kostka brukowa

Nowoczesna kostka brukowa

Budowa domu jednorodzinnego w duchu nowoczesności, to nie tylko dobór jak najlepszego projektu architektonicznego. Pamiętajmy o tym, że należy zwrócić uwagę dosłownie na każdy detal, który znajduje się również na zewnątrz. W związku z tym warto sprawdzić, jaka kostka brukowa będzie pasować do nowoczesnej architektury. W końcu takie wykończenie ma być eleganckie, stonowane, ale jednocześnie dbając o kunszt wykonania poszczególnych elementów.

Wśród nowoczesnych projektów domów jednorodzinnych zaliczymy przede wszystkim domy typu stodoła, w kształcie sześcianu z płaskim dachem, jak i również wyróżniające się dość futurystycznym kształtem. Wszystkie z nich cechują się minimalizmem, dużą ilością przeszkleń, a także ograniczoną i dość spokojną kolorystyką. Do powyższych nieruchomości, dopasowując kostkę brukową, powinniśmy zwrócić uwagę na bryłę budynku, wykończenie elewacji oraz paletę barw wykorzystaną przy wykończeniu.

Nowoczesna kostka brukowa – czyli jaka?

Zazwyczaj kostka brukowa kojarzy nam się z tradycyjnymi kostkami betonowymi w naturalnym odcieniu lub barwionymi w masie. Nie zawsze takie skojarzenie mają korzystny wpływa dla podkreślenia nowoczesnej architektury. Zatem na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, wybierając nowoczesną kostkę brukową?

Do cech wyróżniających kostkę brukową zaliczymy:

  • Kształt – do wyboru mamy zarówno kostkę brukową o regularnym kształcie, jak i również wyróżniającą się unikalną formą. Ta druga najczęściej imituje naturalny kamień, który doskonale odnajduje w sąsiedztwie tradycyjnego budownictwa. Dlatego decydując się na nowoczesną formę kostki brukowej, zdecydowanie lepiej jest wybierać proste kształty. Przykładem minimalistycznej kostki w formie niedużego prostokąta jest kostka Dakota. Świetnie zaprezentuje się zarówno na niewielkich powierzchniach, bądź do wybrukowania całej posesji.
  • Rozmiar – wśród dostępnych rozmiarów kostki brukowej dostępne są zarówno te o standardowych wymiarach, jak i również tzw. wielkoformatowe. Szukając dość oryginalnego wykończenia podjazdu lub ścieżek ogrodowych, warto przyjrzeć się bliżej kostce Grosseto o gładkiej strukturze. Jest to kostka betonowa o wymiarach 90×60 cm. Do brukowania powierzchni można wykorzystać tylko ten rodzaj płyt. Jednak dla podkreślenia jej charakteru, doskonale zaprezentuje się w obecności drobniejszej kostki, a także o nieco innym odcieniu. Ciekawą propozycją urozmaicenia posesji jest ułożenie pojedynczych płyt na trawniku.
  • Kolor – wybierając kolor kostki brukowej, powinniśmy odnieść się do kolorów przewodnich znajdujących się na naszym domu jednorodzinnym. Najczęściej jednak decydujemy się na ponadczasową szarość, która idealnie dopasuje się do większości stylów nieruchomości. Należy mieć na uwadze, że nie jest to jedyny odcień charakterystyczny dla nowoczesnych nieruchomości. Można również zdecydować się na prostą kostkę brukową RIO w odcieniu Standard Grafit, lub też kostkę Eco Deco o dość niepospolitym kształcie, wyróżniającą się cieniowaniem Mix A12 Frappe.
  • Fakturę – zazwyczaj wybieramy kostki o gładkiej powierzchni. Rzeczywiście, cechują się one ponadczasowością, a także dopasowaniem się do praktycznie każdego stylu w architekturze. Jeżeli jednak poszukujemy czegoś oryginalnego, a także wyróżniającego się mocno na tle standardowych propozycji, to wyśmienitym przykładem okaże się kostka Aprilia Falista, której motywem przewodnim jest falista struktura. Przy jej użyciu można doskonale podkreślić śródziemnomorski charakter nieruchomości.

Nowoczesność w parze z najwyższą jakością

Wybierając nowoczesną kostkę brukową, niezwykle ważną kwestią jest jej najwyższa jakość. Nasze produkty to niewątpliwie najlepsza propozycja dla każdego inwestora, któremu zależy na wyśmienitej formie w połączeniu ze sprawdzonymi materiałami.

Nasza firma Kostbet.pl zajmuje się produkcją betonowych elementów przeznaczonych do wykończenia posesji już od 1998 roku. To pozwoliło nam na nabranie doświadczenia, a także na udoskonalenie naszej oferty tak, aby wszyscy nasi Klienci byli usatysfakcjonowani ze swojego wyboru.