Jakie są zalety stopni schodowych z oferty KOST-BET®?

Jakie są zalety stopni schodowych z oferty KOST-BET®

Jakie są zalety stopni schodowych z oferty KOST-BET®?

Betonowe stopnie schodowe to praktyczny i ciekawy wizualnie element architektury wokół domu. Wykonane solidnie nie tylko pozwalają na komunikację między różnymi poziomami w ogrodzie, ale i ciekawie zdobią całą przestrzeń. W ofercie KOST-BET® znajdziecie różne modele, w tym schody gładkie, łupane i strukturalne. Szeroka oferta sprawia, iż można wybrać model idealnie pasujący do danej aranżacji, korespondujący z bryłą domu i jego całym otoczeniem.

Klasyczne i nowoczesne

Klasyka i nowoczesny minimalizm to dwa trendy, które są najpowszechniejsze w aranżacjach współczesnych przestrzeni przydomowych. W KOST-BET® oferujemy Ci ciekawe stopnie łupane, które pięknie podkreślą charakter eleganckich, klasycznych posesji. Jeśli wolisz minimalizm, postaw na gładkie modele. Ciekawą opcją są także stopnie strukturalne, cechujące się niebanalną powierzchnią i pięknie wpisujące się w śmiałe projekty architektoniczne wokół domu. Wszystkie nasze schody prezentują się nienagannie prowadząc bezpośrednio do drzwi wejściowych do domu, na taras lub też w każdym innym miejscu w ogrodzie, gdzie występuje znacząca różnica terenu.

Zadbaliśmy o jak najszerszą paletę kolorystyczną naszych schodów. Dzięki temu można z ich wykorzystaniem tworzyć bardzo indywidualne projekty, tym bardziej jeśli odważysz się na zestawienie ze sobą np. dwóch odcieni. Nasza gama kolorystyczna to odcienie od szarości i grafitów przez kolor latte, aż po elegancką moccę czy cappucino. Szeroka gama kolorów sprawia, iż łatwiej jest wybrać stopnie dobrze dopasowane do koloru bryły domu.

Wygodne schody, czyli jakie?

Istnieją ogólne założenia jakimi charakteryzują się schody wygodne w codziennym użytkowaniu. Przyjmuje się, iż wygodne schody powinny mieć minimum 35cm głębokości oraz minimum 70cm szerokości. Każdy stopień powinien mieć wysokość maksymalnie 15cm. Schody z naszej oferty obejmują modele o różnych wymiarach. Cenimy sobie wygodę, dlatego szerokość naszych stopni wynosi nawet 100cm i więcej. Szerokie schody są jednocześnie dziś tymi najbardziej pożądanymi i eleganckimi. Takie szerokie stopnie pięknie prezentują się zwłaszcza przy tarasach jak i jako zejście do basenu czy zejście z ogrodowej skarpy, na szczycie której można np. zbudować elegancką altanę.

Ważnym jest także takie wymierzenie schodów, by ich liczba była nieparzysta. Tak, to także ma znaczenie, ponieważ świetnie współgra z naturalnym rytmem naszych kroków.

Prosty montaż

Piękny wygląd to nie wszystko. Chcąc szybko cieszyć się upragnioną aranżacją wokół domu, warto postawić na schody szybkie i proste w montażu. Takie właśnie są stopnie blokowe, a więc te, jakie mamy w swojej ofercie. Schody tego typu są już gotowymi blokami, jedynie do ułożenia. To sprawia, iż można je zamontować nawet w 1 – 2 dni, zależnie od powierzchni jaką mają mieć. Schody blokowe z naszej oferty są ciężkie – jedna sztuka to ok. 150 kg. Taki ciężar sprawia, iż mogą one stanowić samonośną konstrukcję, co upraszcza całe prace niezbędne do wykonania schodów na danym terenie. W niektórych przypadkach schody tego typu będą wymagały lekkiego ustabilizowania. Schody można docinać według indywidualnych potrzeb.

Schody strukturalne – tylko u nas!

Zadbaliśmy o tych klientów, którzy w swoim otoczeniu lubią mieć najbardziej wyszukane, oryginalne wykończenia. Propozycją dla osób szukających takich niebanalnych rozwiązań są wspomniane schody strukturalne, które na swojej powierzchni posiadają ciekawe wzory, od razu przykuwające wzrok i robiące wrażenie. One także dostępne są w całej gamie kolorystycznej – od białego standardu, przez czekoladę, aż po toffi czy moccę. Co ważne – schody blokowe tego typu można wykorzystać na różne sposoby, ogranicza Cię więc jedynie wyobraźnia. Z tego typu schodów można zrobić np. elementy małej, ogrodowej architektury – obrzegowania, donice, etc.

Nasze schody to sposób na wykończenie ogrodu lub innej posesji w oparciu o wszelkie indywidualne gusta i potrzeby. Są ciekawe wizualnie, szybkie w montażu i stanowią element wykończenia na całe lata dzięki swojej solidności i ponadczasowości.