Jak wykończyć taras?

Jak wykończyć taras betonowy

Jak wykończyć taras?

Choć za oknem śnieg, na pewno wielu z nas marzy już o cieplejszych porach roku i relaksie na własnym tarasie. Tarasy to wyjątkowe przestrzenie, będące nie tylko dekoracją domu i ogrodu, lecz przede wszystkim miejscem spotkań, zabawy z dziećmi i odpoczynku. Już teraz warto zastanowić się jak zaprojektować i wykończyć wymarzony taras, jeżeli jeszcze jest on u Ciebie w fazie planowania. Czy warto postawić na taras betonowy?

Tarasy- uniwersalne rozwiązanie

Tarasy betonowe to najpopularniejszy sposób na wykończenie tarasu. Tego typu nawierzchnia jest trwała, prosta w wykonaniu, a jednocześnie pozwala na wiele rozwiązań co do jej wykończenia.

By taras, także ten z betonu, wyglądał atrakcyjnie i służył nam przez lata, ważnym krokiem jest jego staranne zaplanowanie i zaprojektowanie. Taras powinien zapewnić nam naturalne i nieskrępowane przejście pomiędzy domem a ogrodem, trzeba więc rozplanować jego położenie, wielkość oraz kształt. Jeśli idzie o wielkość tarasu, tą dopasuj do ilości domowników oraz formy wolnego czasu jaki zamierzacie spędzać na tarasie. Czytanie książek, opalanie, a może częste wizyty dalszej rodziny i przyjaciół? Na tarasie musi być miejsce na meble, leżaki, sofy, parasol, czasem grill i inne niezbędne elementy wyposażenia. Najlepiej, jeśli taras usytuujesz od południa, tak, by docierało do niego jak najwięcej słońca przez większą część dnia.

Wykończenie tarasu

Jeśli taras jest dobrze wykonany, posiada ok. 2% spadek, hydroizolację etc., wystarczy teraz estetycznie i praktycznie go wykończyć. Do tego celu wykorzystać można wiele rozwiązań, co czyni tarasy betonowe bardzo uniwersalnymi. Płyty tarasowe, kostka dekoracyjna, można również zastosować kostki dekoracyjne eko – taras z betonu wykończysz w 100% tak jak chcesz i tak, by wyglądało to spójnie z charakterem domu oraz ogrodu.

Nowoczesny taras z płyt betonowych

Nowoczesne, minimalistyczne aranżacje tarasowe oparte są na prostych formach i monochromatycznej kolorystyce. W takie trendy idealnie wpisują się płyty tarasowe, jako jeden ze sposobu na estetyczne wykonanie nawierzchni tarasowej. Poza tarasami można je wkomponować w ogrodowe alejki, a także w przestrzenie użyteczności publicznej. Dostępne są w różnych formatach i posiadają ciekawe faktury, co prezentuje się zawsze designersko i niebanalnie.

Taras pokryty płytami betonowymi to połączenie estetyki z funkcjonalnością. Płyty układa się dość szybko i w nieskomplikowany sposób, za to są bardzo trwałe, wytrzymałe i tworzą nawierzchnie na całe dekady. Płyty betonowe dostępne są w większości we wszelkich odcieniach szarości – od popielatego po antracyt, co pozwala idealnie wkomponować je w najnowocześniejsze aranżacje.

Wszystko zależy od tego, czy taras będzie odkryty czy też zadaszony oraz od stylu w jakim wybudowany został dom i zaprojektowany ogród. Wszystko musi pasować, być harmonijnie zestawione, by efekt wizualny był jak najlepszy. Jeśli stawiasz na nowoczesność, zdecyduj się na płyty tarasowe lub kostkę dekoracyjną.