Jak ocenić jakość kostki brukowej przed zakupem?

Jak ocenić jakość kostki brukowej przed zakupem

Jak ocenić jakość kostki brukowej przed zakupem?

Każdy z nas chciałby wybierać jedynie materiały i produkty najwyższej jakości. Zwłaszcza, jeśli mają służyć przez lata, jak np. nawierzchnia wokół domu. Najczęściej wykonujemy ją z kostki brukowej, a ta powinna być nie tylko estetyczna, ale i wytrzymała. Jak więc ocenić jakość danej kostki przed jej zakupem? Istnieją na to sposoby – podpowiemy jakie!

Rób zakupy u znanego producenta

Kupno kostki od znanego, rekomendowanego producenta to często najwłaściwszy wybór. W takim przypadku możemy być niemal w 100% pewni, iż produkt będzie wysokiej jakości – wszak rozpoznawalna marka nie może sobie pozwo­lić na spadek zaufania wśród swoich klientów powodowany sprzedażą „bubla”.

Przykładem solidności jest nasza firma KOST-BET® – na polskim rynku jako w pełni polska firma istniejemy już od 25 lat, budując swoją markę i ciesząc się zaufaniem i zadowoleniem naszych klientów. Nasza kostka brukowa i galanteria betonowa jest wybierana przez klientów indywidualnych i biznesowych. Jakość to nasz priorytet, dlatego unowocześniliśmy nasz system kontroli jakości, poprzez wprowadzenie odpowiedniej aparatury kontrolującej przebieg procesu produkcyjnego. Posiadamy również odpowiednią kadrę wykonującą badania laboratoryjne, które mają za zadanie potwierdzić spełnianie przez nasz produkt określonych norm jakościowych.

Przyjrzyj się kostce

Często już sam wygląd kostki może powiedzieć całkiem sporo o jej jakości. Kupując kostkę brukową oceń, czy jest ona równomiernie zabarwiona i czy nie ma na niej śladów popękań, etc. Warto także ocenić przekrój kostki – w tym celu potrzeba ją przełamać. Dobra jakościowo kostka to ta, w przekroju której zobaczysz dużą ilość kruszywa. Zwróć również uwagę na to jak producent pakuje i transportuje kostkę. Kostka, by zachowała swoją jakość powinna być dostarczona klientowi na drewnianej palecie, a jej poszczególne warstwy powinny być od siebie oddzielone siatką, co zapewni materiałowi cyrkulację powietrza.

Na materiale budowlanym jakim jest kostka brukowa powinny być jasno opisane normy jakościowe. Tak więc kostka, którą kupujesz powinna posiadać certyfikat zgodności z międzynarodowymi normami jakości. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupujesz produkt wykonany z wysokiej jakości materiałów, sprawdź czy dana kostka posiada normę PN-EN 1338-2005.

Jeśli chcesz świadomie dokonać zakupu kostki brukowej, możesz poprosić daną firmę o dostarczenie jej próbek. Tym samym naocznie przekonasz się jakie parametry ma dany materiał – jaki jest jego kolor, tekstura czy ogóle wrażenie jakości. Pamiętaj, iż najtańszy materiał budowlany nigdy nie będzie solidny. Dobra jakościowo kostka kosztuje, jednak wraz z wyższą ceną w parze idzie jej trwałość, wytrzymałość, estetyka.

Dobra kostka – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dokonując zakupu materiału budowlanego jakim jest kostka brukowa, warto porozmawiać z jej sprzedawcą o tym do czego potrzebujemy danego materiału. Fachowiec powinien doradzić nam jaką grubość powinna mieć nawierzchnia, którą zamierzamy położyć i jaka kostka będzie odpowiednio pasowała do danej aranżacji.

Zależnie od tego, gdzie ma być położona kostka, powinna mieć dobrze dobraną grubość. Inna kostka będzie odpowiednia na podjazd czy parking, a inna na ogrodową alejkę lub na schody do drzwi wejściowych. Kostka dedykowana ruchowi pieszemu może mieć grubość ok. 4 – 5 cm, zaś ta dedykowana znacznym obciążeniom oraz ruchowi kołowemu powinna posiadać grubość minimum 6 – 8 cm.

Jeśli kupujesz kostkę, która ma tworzyć schody wejściowe lub na taras, zwróć również uwagę na jej walory antypoślizgowe.

Jak widać, wybór kostki brukowej bywa wymagający. Jeśli chcesz dokonać satysfakcjonującego zakupu, postaw na kostkę od znanego i cenionego producenta, który ma wieloletnie doświadczenie w produkcji i sprzedaży tego materiału. W KOST-BET® oferujemy najwyższej jakości kostkę i galanterię betonową oraz fachowe doradztwo i wszelkie merytoryczne wsparcie.