Z czego wykonać taras?

Z czego wykonać taras?

Z roku na rok coraz większą uwagę przykładamy do tarasów, które są dziś często traktowane jako przedłużenie salonów. Tarasy prezentują się coraz okazalej, wykonywane są oraz urządzane z nie mniejszą pieczołowitością niż wnętrza mieszkalne, wybieramy do ich stworzenia najlepsze jakościowo materiały, które pozwolą dobrze prezentować się tarasowi przez długie lata. A po mozolnych pracach wykończeniowych zostaje tylko relaks i spotkania z przyjaciółmi przy grillu. Z czego wykonać taras? Jakie opcje mamy do wyboru? Możliwości jest wiele, ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia, kreatywność no i oczywiście kwota jaką chcemy przeznaczyć na wykonanie tarasu.

Utwardzony taras ziemny – kostka betonowa czy z kamienia?

Czyli taras, który wykonany jest na poziomie gruntu, bez podwyższenia. Inaczej można o nim powiedzieć, iż jest to taras „na sucho”, dość prosty w wykonaniu, który może zostać skończony nawet w 1-2 dni. By zrobić taki taras potrzebne nam będzie wykonanie podbudowy oraz wybór powierzchni wierzchniej. Możemy ją wykonać np. z dekoracyjnej kostki brukowej lub z płyt betonowych.

Wybór kostki betonowej, a mówiąc potocznie kostki brukowej czy dekoracyjnej, to jeden z najczęstszych wyborów, jeśli chodzi o wykończenie tarasu. Zaletą tej kostki jest to, że świetnie współgra z niemal każdym stylem aranżacyjnym, ponieważ zarówno dobrze będzie wyglądała przy klasycznej bryle domu jak i przy nowoczesnej architekturze. Wszystko zależy oczywiście od wyboru odpowiedniego modelu i kolorystyki – w naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów. Kostka jest wykończeniem bardzo trwałym materiałem oraz bardzo wygodnym w codziennym użytkowaniu.

A może płyty tarasowe?

Osoby, które budują domy w nowoczesnym i minimalistycznym stylu, wybierają najczęściej wykończenie tarasu płytami. To najczęściej daje końcowy efekt gładkiej nawierzchni, ultranowoczesnej, wyrazistej. Można wybierać spośród płyt prostokątnych i kwadratowych  dostępnych w różnych wymiarach.

Płyty tarasowe, nie dość, że nowoczesne z wyglądu, to jeszcze są bardzo praktyczne: trwałe, mrozoodporne i wytrzymałe. Płyty tarasowe z powłoką PRO-TECH są łatwe w utrzymywaniu czystości i odporne na przenikanie zabrudzeń np. produktów spożywczych, kurzu, pyłków z drzew. Świetnie komponują się z meblami oraz z donicami i małą architekturą. Można wykonać taras z płyt o niebanalnych dekorach, dzięki którym taras wraz z ogrodem prezentować się będą nie tylko nowocześnie, ale i dynamicznie.