Wielkoformatowe płyty tarasowe i inne nowoczesne pomysły na taras

Wielkoformatowe płyty tarasowe

Wielkoformatowe płyty tarasowe i inne nowoczesne pomysły na taras

Przyszła wiosna, dlatego wszyscy myślimy teraz o wypoczynku na własnym, pięknym tarasie. By jednak odpoczynek ten był możliwy, tarasową przestrzeń trzeba odpowiednio wykończyć i wyposażyć. Powiemy Wam dziś o kilku trendach na nowoczesny, designerski taras. Jednym z nich są płyty w dużym formacie, które sprawdzą się nie tylko na tarasach, ale i na ogrodowych ścieżkach i na podjazdach.

Dlaczego płyty betonowe?

Betonowe płyty tarasowe to jeden z najchętniej wybieranych sposobów na wykończenie tarasu i innych nawierzchni wokół domu. Są one minimalistyczne, eleganckie i świetnie pasują do nowoczesnych przestrzeni oraz ogrodów.

Wytrzymałość i duża estetyka, tak w dwóch słowach można scharakteryzować tarasowe płyty wykonane z betonu. Mocne, twarde i dopasowane swoją grubością do indywidualnych potrzeb na danej posesji, a przy tym bardzo eleganckie i będące świetnym rodzajem wykończenia do minimalistycznych, nowoczesnych ogrodów. Płyty takie nadadzą się tam, gdzie będzie się odbywał ruch pieszy, a więc na taras czy ogrodowe ścieżki.

W KOST-BET® dbamy o to, by oferta naszych płyt betonowych do ogrodu była coraz szersza, a już dziś możemy Wam zaproponować kilkanaście różnych wariantów wykończenia tarasu i innych przydomowych nawierzchni. Nasza kolekcja pozwala na stworzenie wielu aranżacji i wkomponowanie ich w przestrzeń tak, by projekt prezentował się zawsze indywidualnie i by podkreślał styl danego inwestora oraz jego ogrodu. Dokładamy starań, by dzięki naszym produktom umożliwić Wam spójne stylistycznie wykończenie przestrzeni tarasowej i ogrodowej, by pasowało ono idealnie do bryły domu i było dobrą bazą do uzupełnienia go o elementy małej architektury ogrodowej.

Format XXL

Duże formaty są teraz modne, ale to także bardzo praktyczne rozwiązanie. Duży format sprawia, iż będzie można zamontować je na tarasie naprawdę szybko i w krótkim czasie odpoczywać na gotowej przestrzeni tarasowej obok swojego domu. Ale wielki format cieszy się popularnością także dlatego, iż wygląda minimalistycznie i optycznie powiększa nawet nieduży taras. Z elementów wielkoformatowych można tworzyć atrakcyjne ułożenia rzędowe lub romańskie i wiele innych, zależnie od koncepcji i współpracy z architektem.

Wielkoformatowe płyty tarasowe to sposób wykończenia tarasu w duchu nowoczesnej elegancji. Tego typu duże płyty znacznie ciekawiej i lepiej wizualnie współgrają w nowoczesnymi bryłami budynków niż tradycyjna kostka brukowa. W Kostbet oferujemy Wam płyty na taras w formie prostokątów oraz kwadratów, których wymiary dochodzą nawet do 100×80 cm. Proste linie płyt tarasowych doskonale wpisują się w geometryczny styl modernistycznej architektury. Choć proponowane przez nas płyty tarasowe cechują się stonowaną kolorystyką oraz najczęściej gładką powierzchnią, to jednak każdy z produktów ma w sobie coś niebanalnego, co w połączeniu ze zmysłem aranżacyjnym pozwoli stworzyć wokół domu prawdziwie oryginalną przestrzeń.

Nowoczesny taras – co jeszcze musi się na nim znaleźć?

Nowoczesne tarasy to dziś przedłużenie salonów. Najefektowniej wyglądają wtedy, gdy zaciera się między nimi granica. Jeśli więc Twój salon zaprojektowany jest nowocześnie i posiada elementy betonowego wykończenia, betonowe płyty tarasowe w formacie XXL będą strzałem w dziesiątkę. Całość wyglądać będzie niezwykle spójnie i bardzo przestrzennie, a to główna cecha minimalizmu i nowoczesności.

Betonowe płyty tarasowe świetnie korespondują wizualnie z takimi materiałami jak szkło, drewno czy   naturalny kamień. Wiele projektów realizowanych z zastosowaniem naszych płyt tarasowych dodatkowo opartych jest o nawierzchnie wysypywane otoczakami – aranżacje takie prezentują się zawsze bardzo efektownie.

Płyty betonowe można także uzupełnić ciekawym oświetleniem lub wodą w postaci strumyka wygląda zawsze imponująco i maksymalnie podkreśla bardzo współczesny charakter tarasu i ogrodu.