Tarasy z płyty betonowej – pomysł na elegancką przestrzeń wypoczynku

Tarasy z płyty betonowej

Tarasy z płyty betonowej – pomysł na elegancką przestrzeń wypoczynku

Poranki przy kawie, obiady na świeżym powietrzu, spotkania na rozmowach i biesiadach z rodziną czy z przyjaciółmi, wieczorne wsłuchiwanie się w cykanie świerszczy…Można się rozmarzyć. Ten, kto ma taras może wiosną i latem do woli korzystać z tych jego uroków, ponieważ jest to idealna przestrzeń do wypoczynku oraz do obcowania z naturą. Taras musi być jednak także estetyczny i funkcjonalny, a największą rolę gra tutaj odpowiednia nawierzchnia. Dziś podpowiemy, dlaczego nawierzchnia z płyt betonowych to dobra opcja na taras oraz co z tego asortymentu może zaoferować swoim klientom KOST-BET®.

Płyty betonowe na taras – jakie są ich zalety?

Beton to materiał, który powszechnie wykorzystywany jest w budownictwie. Służy do budowy domów i innych budynków, ale i znajduje szerokie zastosowanie w tzw. małej architekturze, stanowiąc budulec ogrodzeń, podjazdów, chodników jak i nawierzchni na tarasy. Wszelkie betonowe wykończenia są dziś szczególnie widoczne w nowoczesnych aranżacjach, w których króluje minimalizm i monochromatyczna kolorystyka. Tego typu wykończenia z betonu znajdują zastosowanie tak na zewnątrz jak i wewnątrz domów, biur czy apartamentów. Beton może wydawać się dość zimny i surowy, jest on jednak na tyle elegancki i bardzo stylowy, że pojawia się w większości tworzonych obecnie projektów. Wykończenia betonowe są niezwykle uniwersalne i ponadczasowe, będą więc świetnie wyglądały dziś jak i za x lat.

Beton w postaci betonowych płyt znajduje najczęściej zastosowanie w tworzeniu nawierzchni, chociażby tarasowych. Płyty takie tworzone są poprzez wylewanie ich na specjalnie przygotowanych formach. Zaawansowana technologia i stylistyka sprawiają, iż można dziś niemal nieskończenie wybierać przeróżne formy tychże płyt i dobierać je do danych aranżacji. Ale wygląd to jedno – duży nacisk postawić trzeba głównie na to, by wybrać płyty o najlepszych właściwościach i jakości, a takie znaleźć można w szerokiej ofercie KOST-BET®.

Wysokiej jakości płyty betonowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, na pęknięcia oraz na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Wysokiej jakości beton zachowuje także swoją kolorystykę i nie żółknie. Cechuje go wysoka mrozoodporność. Wybrać można oczywiście spośród płyt o mniejszej lub większej porowatości ich powierzchni. Szukając odpowiednich płyt, warto zwrócić uwagę na wykończenie powierzchni płyt czy posiadają powłokę Pro-tech i gdzie mają byż zamontowane. Wybierając płyty betonowe na taras, warto wybierać te o niskiej nasiąkliwości – tego typu płyty będą najbardziej mrozoodporne, a co za tym idzie trwałe i wytrzymałe. Szukając płyt betonowych na lata, trzeba także zwrócić uwagę na ich twardość.

Design i wysoka jakość, czyli płyty betonowe KOST-BET®

W KOST-BET®  dbamy o to, by dawać naszym klientom szeroki wybór najlepszej klasy materiałów, dzięki którym można tworzyć najbardziej designerskie wykończenia tarasów, ogrodów i szeroko pojętych zewnętrznych przestrzeni. Tego typu płyty świetnie korespondują z najbardziej nowoczesnymi projektami budynków, jak i z całkiem klasycznymi aranżacjami. Wszystko zależy od tego, na jaki wzór się zdecydujemy, a tych mamy ogrom. Jeśli nasza miłość to klasyka, świetnym wyborem będą przykładowo płyty kolekcji Sanida lub Deska Naturo, które niemal do złudzenia przypominają drewno. Tego typu wykończenie sprawi, iż taras będzie prezentował się naturalnie i przytulnie i pasował będzie do brył domów o klasycznym czy nawet rustykalnym charakterze.

Jeśli jednak zależy nam na czymś dekoracyjnym i niebanalnym, propozycją KOST-BET®  jest kolekcja Deco. Dzięki niej można tworzyć ciekawe wzory na subtelnej kolorystycznie bazie. Taras wykończony tego typu płytami i im podobnymi na pewno będzie miał bardzo indywidualny charakter, co docenią zwłaszcza osoby lubiące śmiałe rozwiązania i nieszablonowe projekty.

Kwadraty, prostokąty i inne figury geometryczne to najpopularniejsze formy betonowych płyt tarasowych, które można układać na różne sposoby, a co za tym idzie tworzyć nieskończenie wiele kompozycji.