Sprzedaż kostki brukowej – śląskie

Sprzedaż kostki brukowej

Sprzedaż kostki brukowej – śląskie

Budując dom wyszukujemy takie aranżacje, które najbardziej nam się podobają oraz są zgodne z obecnymi we wnętrzach modami. Ale trendy obejmują także przestrzeń wokół domu – także, jeśli chodzi o nawierzchnię w ogrodzie czy na podjeździe. Tak więc nie dziwcie się, kiedy przeczytacie tekst o tym, iż jakaś kostka brukowa czy betonowe płyty wokół domu są modniejsze niż inne. Jak więc dobrać porządną i modną nawierzchnię w 2022 i co oferuje nam jedna z najbardziej znanych i cenionych firm na Śląsku?

Dlaczego kostka wokół domu jest najlepszym rozwiązaniem?

By przestrzeń wokół domu prezentowała się elegancko, warto ładnie ją wykończyć. Podjazd, przydomowe miejsca parkingowe, alejki w ogrodzie, taras czy schody przed wejściem do domu – elementy te wymagają odpowiedniego wykończenia, a najchętniej wybieranym do tego celu materiałem jest od lat kostka brukowa. Za co tak ją cenimy? Przede wszystkim za jej funkcjonalność oraz estetykę, gdyż trudno o bardziej elegancki rodzaj nawierzchni, który jest przy tym praktyczny i będzie dobrze wyglądał przez całe lata.

Kostka brukowa jest odporna oraz trwała – jeśli odpowiednio o nią zadbamy nie zniszczy się pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych jak np. silne mrozy czy duże nasłonecznie. Kluczem jest także jej ułożenie – jeśli będzie wykonane solidnie i zgodnie ze sztuką układania tego typu nawierzchni, będzie nam służyła przez całe dziesięciolecia. Kostkę brukową można układać w prosty sposób, co jest jej dużym atutem, jednakże trzeba to zrobić w przemyślany sposób i zgodnie z zasadami. Nie wystarczy kupić porządnej, solidnej kostki, ponieważ jeśli będzie źle ułożona, efekt będzie nietrwały i kiepski wizualnie. Inną zaletą kostki brukowej jest to, iż jest ona bardzo dekoracyjna, uniwersalna oraz łatwa w pielęgnacji i w utrzymaniu jej w czystości.

Jaką kostkę wybrać na daną nawierzchnię? Przede wszystkim trzeba patrzeć na grubość kostki, która to powinna być dobrana do natężenia ruchu w danym miejscu. Jeśli kostkę układamy na ogrodowej alejce, może być cieńsza. Jeśli zaś układamy ją na podjeździe, warto wybrać taką, która będzie miała grubość minimum 6 cm.

Trendy 2022 w brukarstwie

Co więc jest modne w 2022? Zdecydowanie od kilku już sezonów w trendach brylują szarości i ich wszelkie odcienie. Szarość jest minimalistyczna, ponadczasowa i najlepiej nada się na nawierzchnie wokół domów czy innych budynków, które także takie są. Jeśli zaś wolimy elegancką klasykę, a nasz dom przypomina np. dworek, warto postawić na beże lub na brązy – te także nie wychodzą z mody. Najważniejszym jest to, by kostka pasowała do bryły budynku oraz do ogrodzenia. Wtedy będzie tworzyć dla nich harmonijną bazę, a całość będzie prezentowała się schudnie i bardzo stylowo.

Ale to, co poza szarościami i klasyką beżów także dominuje w modzie to wszelkie słoneczne refleksy, które można zazwyczaj spotkać, jeśli przywiedziemy sobie na myśl wspaniałe rezydencje gdzieś w Hiszpanii, we Włoszech czy na południu Francji. Tak więc, o ile bryła domu będzie z tym korespondowała, warto postawić na nawierzchnie, o tonach ciepłych. Tego typu kolorystyka pasować będzie do rustykalnych aranżacji lub też takich tworzonych według inspiracji śródziemnomorskich – tego typu nawierzchnie prezentują się wspaniale na skąpanych w słońcu tarasach lub wokół basenów.

Wyjdź poza schematy

Szarość to uniwersalność i ponadczasowość, z kolei beże czy odcienie cegły to klasyka. To, co obecnie modne to także wychodzenie poza schematy, a więc układanie nawierzchni z ciekawych i całkiem nowych materiałów oraz w oparciu o awangardowe pomysły.

Jeśli szukasz dobrych, a jednocześnie nietuzinkowych rozwiązań, sprawdź ofertę naszej firmy. Znajdziesz tutaj chociażby produkty eko, a wśród nich kostki spełniające wymagania co do powierzchni biologicznie czynnej. Oferujemy mnóstwo wzorów, a z kostki i płyt z tej linii tworzyć można aranżacje geometryczne według wielu wizji i założeń architektonicznych.

Przykładem ciekawych propozycji, które są zdecydowanie oryginalne i nietuzinkowe są np. geometryczne płyty Eko Deko, które można uzupełnić grysem lub trawą. Inny podobny przykład to płyty Grosseto Dekor, które najciekawiej prezentują się w minimalistycznych, miejskich przestrzeniach.

KOST-BET® to jeden z liderów na rynku wysokiej jakości kostki brukowej i płyt betonowych. Oferta tworzona jest w oparciu o to, co modne oraz praktyczne. To wybór typowo śląskiej solidności oraz najlepszych, światowych mód architektonicznych w jednym.