Obrzeże z kostki brukowej – zastosowanie i wykonanie

Obrzeże z kostki brukowej – zastosowanie i wykonanie

Podstawą przy aranżacji przydomowej przestrzeni jest dobry plan. Rozrysowanie w którym miejscu powinny być ścieżki, a w którym zasadzone rośliny ułatwi realizację i znacznie skróci jej czas. Szczególnie jest to ważne, jeśli w zamyśle jest łączenie dwóch różnych rodzajów nawierzchni. Decyduje to o sposobie układania kostki brukowej i innych materiałów. Przy takim pomyśle można wybrać równe rozwiązania. Jedno z nich zakłada, że łączone powierzchnie będą się naturalnie łączyć, a drugie z kolei, że zostaną oddzielone innym materiałem. Do tego właśnie służą obrzeża z kostki brukowej. Dzięki nim przydomowa przestrzeń czy ogród będzie bardziej uporządkowana.

Od czego zacząć planowanie obrzeży z kostki brukowej?

Przede wszystkim należy zacząć od przygotowania projektu. Rozplanowanie najlepszej trasy ścieżki pomoże w dobrym rozplanowaniu również obrzeży. Tutaj można również zastanowić się czy w danym projekcie dobrze nie sprawdzą się krawężniki. Podstawową rolą obrzeży z kostki brukowej jest rozdzielenie i rozgraniczenie różnych stref ogrodu. Poza tym pełnią one również bardzo ważną funkcję zabezpieczającą bruk przez rozchodzeniem się. Dzięki temu mamy gwarancję, że położone ścieżki z kostki brukowej przez wiele lat będą stale pięknie wyglądać.

Obrzeża z kostki brukowej pozwalają estetycznie oddzielić od siebie elementy, poza tym również zapewniają, że elementy ogrodowe takie jak kora czy kamień ozdobny nie zmieszają się ze sobą. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które pomaga połączyć funkcjonalność ogrodu z estetyką. Poza tym można nimi wykończyć schody, tarasy czy rabaty kwiatowe dzięki czemu zachowana jest spójność z resztą otoczenia. Mnogość wzorów i fasonów pozwala uzyskać pożądany efekt od nowoczesnego po rustykalny. Poza tym obrzeża z kostki brukowej są jednym z najtrwalszych, najbardziej praktycznych a przy tym bardzo estetycznych rozwiązań. Oczywiście muszą być również odpowiednio wykonane.

Od czego zacząć układanie obrzeży z kostki brukowej?

Mając wymarzony projekt należy odpowiednio przygotować grunt wyznaczając poziomy. Najłatwiej zrobić to za pomocą sznurków, które łączymy ze sobą w różnych punktach terenu. Z miejsc, gdzie jest za dużo ziemi należy ją zebrać i uzupełnić w miejscach, w których jest jej mniej. Następnie należy wyznaczyć miejsca, w których będą umiejscowione obrzeża.

Rowki należy wykopać na odpowiednią głębokość, która zależy od wielkości  i wysokośćci obrzeży. Następnie można zrobić podbudówkę i utwardzić powierzchnię, na której będą umiejscowione obrzeża na przykład za pomocą tłuczonych kamieni lub po prostu zasypać mieszanką pisaku i cementu. Na tak przygotowanym miejscu można układać obrzeża pamiętając o zachowaniu poziomów. Najlepiej użyć do tego poziomicy lub znanego już sposobu ze sznurkiem.

Gdzie kupić obrzeża z kostki brukowej?

Posiadamy rozbudowaną ofertę obrzeży dekoracyjnych, a także palisad brukowych.

Nasz asortyment to szeroki wybór kształtów i wzorów, bardziej i mniej dekoracyjne, dzięki temu mogą Państwo znaleźć odpowiednie dla swojego projektu rozwiązanie. Jesteśmy polskim producentem działającym na rynku od wielu lat. Nasze produkty są nie tylko nowoczesne, trwałe i solidne, ale zgodne z trendami projektowania otoczenia zewnętrznego zarówno w Polsce jak i na świecie. Od wielu lat śledzimy zmiany, a dzięki znajomości rynku i wieloletniej specjalizacji w produkcji wysokiej jakości produktów betonowych mamy pewność, że rozwiązanie, które Państwu oferujemy będzie ozdobą posesji przez lata.

Nasza firma nieustannie się rozwija i poszerza swój asortyment dostosowując go do wymogów i oczekiwań klientów. Wykwalifikowana kadra śledzi nowoczesne trendy, dzięki czemu w profesjonalny sposób może pomóc klientom dostosować odpowiedni produkt do ich indywidualnych potrzeb, a także dopasować do projektu. Warto dodać, ze do produkcji mieszanki betonowej, z której powstają konkretne produkty KOST-BET® używa najwyższej klasy surowców, co dodatkowo przedłuża trwałość tych wyrobów.