Nowoczesny taras z płyt betonowych

Nowoczesny taras z płyt betonowych

Nowoczesny taras z płyt betonowych

Taras to dla wielu najbardziej ulubiona część całego domu, taki salon pod chmurką. To na tarasie jemy śniadania i pijemy kawę w ciepłe dni, tutaj przyjmujemy gości i rodzinę na grillu, to także miejsce do wypoczynku, opalania się, etc. Ale by móc w pełni cieszyć się swoim tarasem, trzeba najpierw odpowiednio go wykończyć i zaaranżować. Jaka nawierzchnia będzie najodpowiedniejsza dla tej przestrzeni oraz jakie zalety wykazują płyty betonowe, którymi można wyłożyć taras?

Jaka nawierzchnia na taras?

Tarasy to dziś przedłużenie salonów, a więc jeszcze więcej powierzchni do relaksu i wypoczynku. Tworząc swój taras mamy na względzie to, by był on wygodny, ale i estetyczny wizualnie. Nawierzchnia tarasu powinna być wytrzymała oraz odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a przy tym musi być ona także zgrana z innymi nawierzchniami jakie mamy na podjeździe czy na ogrodowych alejkach. Warto więc dobrze zastanowić się jaka nawierzchnia będzie najodpowiedniejsza na nasz taras, przy czym kierować trzeba się i trendami, i właściwościami danego materiału.

Jednym z najpopularniejszych nawierzchni tarasowych pozostaje kostka brukowa. Z kostki tworzy się dziś wszystko, zarówno wokół domów jak i w przestrzeni publicznej. Jest niezastąpiona, jeśli chodzi o tworzenie chodników, podjazdów czy parkingów. A jak sprawdza się na tarasach? Kostka brukowa dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego bardzo łatwo można ją wkomponować w daną ogrodową aranżację. W KOST-BET® mamy dla Was kostkę produkowaną w oparciu o najnowocześniejsze technologie, a więc materiał, który będzie na tarasy idealny. Kostka jest estetyczna, a zarazem bardzo wytrzymała – te dwie cechy sprawiają, iż jest ona tak ceniona i stosowana w przestrzeni prywatnej oraz publicznej. Taras z kostki brukowej będzie zdecydowanie inwestycją na lata. Jednakże wiele osób szuka jeszcze ciekawszych i nowocześniejszych rozwiązań. Wtedy zapadają decyzje, by taras wyłożyć nowoczesnymi, wielkoformatowymi płytami tarasowymi.

Płyty betonowe na taras – najnowocześniejsze rozwiązanie

Płyty betonowe to jeden z materiałów budowlanych, który jest obecnie niezwykle modny. Tego rodzaju płyty są minimalistyczne wizualnie, dlatego bardzo chętnie są wybierane przez miłośników nowoczesności i prostoty. Z betonowych płyt możemy ułożyć nawierzchnię tarasową, ale można nimi wyłożyć także podjazd, alejki w ogrodzie, chodniki i schody.

Płyty betonowe to rozwiązanie bardzo estetyczne, a przy tym pozwalające na szybki postęp prac budowlanych. W porównaniu z kostką są one rozmiarowo dużo większe, dzięki czemu znacznie szybciej, a czasem i łatwiej można wykończyć nimi nawierzchnię na tarasie. Płyty dostępne są oczywiście w różnych rozmiarach, mogą mieć także różną fakturę, dzięki czemu można dobrać je idealnie do danego zamysłu aranżacyjnego. Płyty betonowe dedykowane tarasom są lżejsze niż te, z których wykonuje się chociażby drogi czy podjazdy, a więc można je dobrać pod kątem parametrów idealnie do własnych, indywidualnych potrzeb.

Jeśli więc szukasz alternatywy dla tradycyjnej kostki lub desek kompozytowych, płyty betonowe zdają się zdecydowanie najciekawszym rozwiązaniem. Płyty tarasowe jakie znajdziecie w naszej ofercie cieszą się bardzo dobrymi parametrami fizyczno – technicznymi, co sprawia, iż są odpowiednie na powierzchnię tarasową. Płyty tarasowe są całkowicie mrozoodporne, odporne na działanie wody i duże nasłonecznienie, odporne na ścieranie, twarde, wytrzymałe oraz bardzo łatwo jest utrzymać je w czystości z powłoką PRO-TECH

Nasz katalog pełen jest różnych wzorów i kształtów płyt betonowych na taras, a to sprawia, iż można dzięki nim tworzyć niemal nieograniczone aranżacje. To ważne dla tych naszych klientów, którzy nie lubią sztampowych rozwiązań i wymagają od nas produktu, dzięki któremu stworzą coś innego, indywidualnego, kreatywnego.

Płyty tarasowe można odpowiednio zabezpieczyć, tym samym uniknąć powstawania wszelkich wapiennych wykwitów jak i pojawienia się mchów czy glonów – zwłaszcza, jeśli mamy północną ekspozycję tarasu.