Modne ogrodzenia posesji – 5 pomysłów

Modne ogrodzenia posesji - 5 pomysłów

Modne ogrodzenia posesji – 5 pomysłów

Patrząc z zewnątrz na posesję pierwszą rzeczą, którą widać jest jej ogrodzenie. Dlatego też warto zadbać o to, by było ono wyjątkowe, trwałe, ale i stylowe. Na szczęście dziś mamy ogromny wybór, który pozwala nam idealnie dobrać typ ogrodzenia do stylu w jakim zbudowany jest dom i zaprojektowany ogród. Obecne trendy to ogrodzenia z metalu, betonu, kamienia czy gazonów. Każdy materiał na ogrodzenie można uformować i zaprojektować tak, by pasował do aranżacji klasycznych jak i bardzo modernistycznych.

Ogrodzenie z betonu – trwałe i bardzo nowoczesne

Beton to obecnie jeden z najmodniejszych materiałów budowlanych. Modne są ściany pokryte płytami betonowymi, betonowe podłogi, ale i elementy w ogrodzie – donice, ławki, leżaki, także ogrodzenia. Betonowe wykończenia to kwintesencja nowoczesnego, minimalistycznego stylu. Mało które ogrodzenie będzie tak solidne jak to z betonu, a jednocześnie eleganckie w całej swojej prostocie. Ogrodzenia betonowe pasują i do nowoczesnych brył domów jak i jako ogrodzenie wszelkich budynków użyteczności publicznej.

Ogrodzenie z betonowych brył warto także wybrać wtedy, gdy zależy nam na czasie realizacji. Budowa tego typu ogrodzenia jest bowiem dość szybka, a robiący wrażenie efekt można uzyskać tym samym w niedługim czasie. Co więcej – beton pozwala na formowanie na jego powierzchni wielu różnych wzorów. Oznacza to, iż betonowe ogrodzenie może być bardzo indywidualnym projektem.

Ogrodzenie betonowe ma całkiem sporo zalet, chociażby te, iż jest odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych czy świetnie wygłusza odgłosy dochodzące z zewnątrz posesji.

Gładkie bloczki ogrodzeniowe

Pustaki ogrodzeniowe można uznać za formę ogrodzenia z betonu, o której już wspomnieliśmy. W Kost – Bet mamy wiele różnych modeli tego typu bloczków ogrodzeniowych, a dzięki różnym formom i kolorystyce można z nich skonstruować wiele ciekawych ogrodzeń. Bloczki z betonu wyglądają ekskluzywnie, a dodatkowo są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo zaleca się je zaimpregnować. Impregnat do betonu wnika w jego strukturę oraz ogranicza wsiąkanie wilgoci w beton. Gładkie bloczki ogrodzeniowe to najlepszy sposób na minimalistyczne i bardzo nowoczesne ogrodzenie posesji.

Przykładem tego typu opisanych ogrodzeń niech będzie tzw. „wielki format”, a więc propozycje ogrodzeń o monumentalnym charakterze jak ogrodzenie gładkie Max. Przykładowo ogrodzenie Slim 3D daje dodatkowo możliwość tworzenia przestrzennych form ogrodzeniowych. Jest to możliwe dzięki zróżnicowaniu wymiarów jego poszczególnych elementów, co tworzy bardzo nieoczywisty i nowoczesny efekt. Ogrodzenia Slim i Max to bardziej klasyczne, równe, proste kształty. Ich cechą charakterystyczną jest geometria, która pięknie podkreśla nowoczesne aranżacje ogrodowe. Ogrodzenia te można także zagospodarować w formie małej, ogrodowej architektury.

W Kost – Bet znajdziesz najnowocześniejsze systemy ogrodzeniowe, produkowane także w nowej technologii Vision. Technologia ta dostępna jest u nas w przypadku ogrodzeń Max, Long oraz Medium. Są to ogrodzenia w formie gładkich bloczków, bardzo lekkie w wyglądzie i dające ogromne możliwości aranżacyjne dzięki dostępnej kolorystyce. To sposób na ogrodzenie w stylu minimalistycznym. Ogrodzenia Max, Long i Medium można ze sobą ciekawie łączyć, np. je przeplatać, a tym samym tworzyć oryginalne aranżacje.

Opisane typy ogrodzeń gładkich to propozycje dla tych, którzy cenią sobie maksimum prywatności i chcą redukować hałas wokół siebie.

Gazony

Innym pomysłem na ogrodzenie są gazony. Nie dość, że można z ich wykorzystaniem zbudować dźwiękoszczelne ogrodzenie, to jeszcze mogą one posłużyć jako donice na rośliny. Wykorzystując je w ten sposób można stworzyć prawdziwie wertykalny ogród. Gazony pozwalają na stworzenie niższych lub wyższych murków i można je zaaranżować na wiele różnych sposobów. Gazony to uniwersalny i ciekawy element małej architektury, który może służyć jako sposób na wydzielenie stref w ogrodzie lub mur oddzielający jedną posesję od drugiej.