Jak wyznaczyć poziom ogrodzenia?

Jak wyznaczyć poziom ogrodzenia?

Planując wymianę bądź postawienie ogrodzenia należy dokładnie go zaplanować. Nie tylko należy wyznaczyć, gdzie będzie ono stać, ale również jak wyznaczyć jego poziom. Jeśli te etapy zostaną odpowiednio przemyślane i wykonane ogrodzenie będzie spełniało swoje zadanie w sposób właściwy.

Z tego względu potrzeba dołożyć wszelkiej staranności przy montażu lub wybrać sprawdzoną firmę montującą, aby nasze ogrodzenie odpowiednio chroniło naszą prywatność i nie było zagrożeniem dla wszystkich dookoła. Należy dokładnie zaplanować linię ogrodzenia i miejsca gdzie ma znajdować się furtka i brama. Następnym niezbędnym krokiem jest przygotowanie terenu i gruntu, na którym będzie stać nasz płot.

Jak przygotować grunt pod ogrodzenie?

Przede wszystkim pierwszym krokiem pod przygotowanie terenu pod postawienie płotu jest dokładne oczyszczenie i wyrównanie terenu – najlepiej na całej posesji, aby uniknąć późniejszych komplikacji takich jak uszkodzenie nowo postawionego płotu przez późniejsze wyrównywanie terenu. Ziemia pod ogrodzeniem powinna być oczyszczona z roślin, kamieni, krzaków czy ewentualnie resztek starego ogrodzenia. Przygotowanie gruntu jest kluczowe do późniejszego prawidłowego montażu. Poza tym dzięki temu mamy większą gwarancję, że nasz płot nie zapadnie się czy nie będzie krzywy – co może powodować późniejsze zapadanie się furtek i bram, a tym samym problemy z ich otwieraniem i zamykaniem.

Nie wspominając o względach estetycznych, które przy krzywym ogrodzeniu będą bardzo nadszarpnięte i wpłynie to niekorzystnie również na całą estetykę domu i jego otocznia, ponieważ ogrodzenie jest jego wizytówką. W celu wyrównania terenu należy skorzystać z pomocy wykwalifikowanego specjalisty, który posiada odpowiedni do tego sprzęt. Mamy wówczas gwarancję, że grunt tak przygotowany zapewni nam pięknie prezentujący się płot.

Jak zacząć wyznaczanie poziomu ogrodzenia?

Kiedy mamy pewność, że grunt został odpowiednio przygotowany możemy rozpocząć wyznaczanie miejsc, gdzie będą stały słupki ogrodzeniowe. Muszą być one odpowiednio wypoziomowane, aby całe ogrodzenie mogło być prawidłowo zamontowane. Najlepiej jest zacząć od wyznaczenia krańcowych punktów działki umieszczając na nich słupki i następnie połączyć je słupkami. Później obliczamy, ile słupków będzie potrzebnych i w miejscu kolejnego wpijamy pręt. Dzięki temu perfekcyjnie wyznaczymy miejsca, w których będą znajdować się słupki ogrodzeniowe i na tym etapie mamy jeszcze możliwość korekty.

Warto pamiętać, aby zaplanować słupki odpowiednio i dokładnie sprawdzić pomiary, aby nie doszło do pomyłek. Te pomiary są ściśle związane z rodzajem ogrodzenia na jakie się zdecydowaliśmy. Jeśli słupki mają być podstawą do zamontowania przęseł musimy uwzględnić ich szerokość i tak zaplanować kolejne słupki, aby to przęsło wpasowało się idealnie między jednym a drugim. W celu zamontowania ich na tym samym poziomie również najłatwiej wykorzystać sznurek i pręt. Jeśli mamy teren, który ma duże nierówności terenu wskazane jest skorzystanie z pomocy fachowców. Wykwalifikowani monterzy doradzą bazując na własnym doświadczeniu, ponieważ przy montażu wizytówki domu jaką jest ogrodzenie lepiej uniknąć pomyłek, które powodują też dodatkowe koszty.

Gdzie szukać ogrodzenia?

Oferujemy ogrodzenia betonowe o wykończeniu  łupanym i gładkim o nowoczesnym designie, bogatej kolorystyce. Dodatkowo posiadamy zróżnicowane wymiary i formy ogrodzeń, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający klient znajdzie wymarzone ogrodzenie, które idealnie będzie pasować do jego domu i otoczenia.

Nowoczesne ogrodzenia betonowe wpisują się w aktualne trendy aranżacyjne. Dzięki temu stworzymy nowoczesne otoczenie wokół domu. Poza tym w naszej ofercie dostępne są również ogrodzenia łupane Muro, które zachwycą amatorów rustykalnych rozwiązań.