Jak układać płyty tarasowe na betonie?

Jak układać płyty tarasowe na betonie?

Płyty tarasowe są jednym z najpopularniejszym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni zarówno przydomowego otoczenia jak i przestrzeni publicznej. Płyty wykonane są z betonu, dzięki czemu są odporne na trudne warunki atmosferyczne: zarówno mróz jak i upał czy deszcz. Istnieje wiele modeli płyt tarasowych, czasami różnią się tylko kolorem, czasami wzorem, kształtem czy fakturą.

Dzięki temu bez problemu można dopasować odpowiednie do przestrzeni przy domu, a także elewacji czy stylu domu. Płyty tarasowe to szybki sposób na wykończenie tarasu czy ścieżki w ogrodzie – oczywiście wszystko zależy od sposobu montażu. Istnieje kilka sposobów montowania płyt chodnikowych: na wspornikach, na gruncie i na betonie.

Płyty tarasowe na betonie – sposoby na układanie

Płyty tarasowe z zasady są proste w montażu. W zależności od miejsca, gdzie chce się je układać można zastosować metody układania na wspornikach, na podsypce czy na betonie. Płyty tarasowe montowane na betonie jako ostania z metod układania, jeśli nie ma innej możliwości do ułożenia trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach. Bardzo ważne jest położenie na początku odpowiedniej wylewki, a następnie zabezpieczenie jej przed wilgocią.

Nie jest to proste zadanie i warto tu rozważyć skorzystanie z pomocy specjalistów. Najłatwiej wybrać takie płyty tarasowe, których nie będzie trzeba docinać – zdecydowanie ułatwi to pracę. Unikniemy uszczerbków na krawędziach. Następnie wypełnia się przestrzenie między nimi specjalną fugą zazwyczaj z dodatkiem żywicy. Montowanie płyt chodnikowych na betonie jest dość czasochłonne i wymaga odpowiednich umiejętności i zastosowania odpowiednich materiałów. Przyda się poziomica i gumowy młotek, który pomoże w dociskaniu płyt i utrzymaniu odpowiedniego poziomu czy spadu.

Nieprawidłowo dopasowany klej może doprowadzić do tego, że płytki będą bardziej podatne na warunki atmosferyczne i mogą szybciej się zniszczyć. Po zakończonej pracy dobrze jest również na kilka dni zabezpieczyć powierzchnię. Idealnym wykończeniem jest użycie krawężników, które stanowią estetyczne zakończenie powierzchni z płytami tarasowymi i dodatkowo zabezpieczają je.

Płyty tarasowe – najlepiej kupić w KOST-BET®

Zapraszamy do zapoznania się z szerokim asortymentem KOST-BET®. Posiadamy nie tylko szeroką gamę płyt tarasowych, palisad, krawężników i innych elementów, które pomogą zagospodarować taras czy podjazd, ale również inne elementy z betonu jak galanteria ogrodowa, płoty betonowe i inne. Wybierając z naszej oferty mają Państwo gwarancję wyboru ze wzorów z najnowszych trendów. Staramy się podążać za nowymi trendami w branży, a także wymyślać własne rozwiązania i wprowadzać je na rynek.

Jako polski producent działający na rynku od 1998 roku mamy wielkie doświadczenie w produkcji elementów z betonu, a także posiadamy wieloletnie zaufanie naszych klientów. Oferujemy produkty najwyższej jakości, wszystkie oferowane przez nas betonowe elementy są wykonane przy użyciu najwyższej jakości surowców. Z tego względu nasze produkty są solidne i trwałe. Posiadamy szeroki wybór wzorów i kolorów elementów z betonu, w tym płyt chodnikowych, dlatego każdy klient bez problemu dopasuje je do swojego otoczenia czy elewacji domu.

Nieustannie pracujemy nad rozwojem technologii i procesu produkcyjnego, aby zapewnić Państwu produkty, które jeszcze bardziej wpiszą się w Państwa oczekiwania. Używamy mieszanki betonowej, która spełnia najwyższe standardy jakości, a nasze produkty wykonujemy z niezwykłą precyzją i dbałością o detale. Dzięki temu mają Państwo pewność, że stawiają Państwo na rozwiązania, które przez wiele lat będą cieszyć się doskonałym wyglądem i trwałością.